Haber Sosyal Hizmet

Sağlık Bakanlığı Sosyal Çalışmacı alım yapacak mı ?

Sağlık Bakanlığı Sosyal Çalışmacı alım yapacak mı ?
31 Mayıs 2016 - 20:03 'de eklendi ve 7726 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı, 2016 yılı içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı ile 27 bin personel alımı yapacak. 2016 Sağlık Bakanlığı personel alım şartları ile ilgili…

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarına 2016 yılı içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) alımı ile 27 bin personel istihdamı sağlanacağı bildirildi.

Açıklamada, alınacak personelin 9 bin 600’ünün 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A (kadrolu), 7 bin 668’inin 4/B (sözleşmeli) maddesine göre, 10 binin de yeni düzenleme kapsamında (sözleşmeli) istihdam edileceği, alınacak personelin branşlara göre dağılımının ayrıca belirtileceği ifade edildi.

Ne Zaman ?

Sağlık Eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık alanında 25-26 bin kişiyi işe alacaklarını söylemişti.  Sağlıkta ilk atamalar KPSS sonrası Haziran-Temmuz ayında yapılabileceğini duyurmuştu. Ancak bilindiği üzere 65. Hükümet de yer almayan Müezzinoğlu’nun yerine gelen Recep AKDAĞ bu konu ile ilgili nasıl bir yol izleyecekleri hakkında açıklama yapmadı.

Kadro Sayısı ?

Bundan önceki alımlar da Sosyal Çalışmacı kadrolarının oldukça az olduğu bilinen bir gerçek ve umarız ki bu alımlarda tatmin edici bir Sosyal Çalışmacı kadro sayısı açıklanır.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

twitter

facebook

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER