Haber Sosyal Hizmet

Hollanda’dan Anti Demokratik Uygulama !

Hollanda’dan Anti Demokratik Uygulama !
10 Mart 2017 - 11:41 'de eklendi ve 1460 kez görüntülendi.

Hollanda Bakan Kaya’nın programını iptal etti.

 

Hollanda’da, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da, konuşma yapmasına engel olundu. Yasağa gerekçe olarak da bu kez başkaları tarafından kiralandığı öne sürüldü.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Cuma günü öğleden sonra, Hengelo kentinde Türkler ile bir araya geleceği salonun, “Başka bir gerekçe” ile kiralandığı ortaya çıktı.

Salon sahibi, “Belediye başkanı ile görüşerek, salonu kiraya vermeme kararı aldık” dedi. İşletmeci, rezervasyon iptali kararında, Rotterdam’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yapacağı toplantı konusunda yaşanan tartışmaların da etkili olduğunu söyledi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi, Perşembe günü sosyal medya üzerinden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya’nın, Cuma günü Hollanda’ya geleceğini duyurmuştu.

Hengelo Belediye Başkanı Schelberg, sahte bir gerekçe ile salon sahibi ve kendisinin oyuna getirilmeye çalışıldığını söyledi.

Hollanda hükümetinin, Türk bakanların ülkelerinde kampanya yapmasını istemediğine işaret eden Schelberg, “Bu ziyaretin gerçekleşeceğini düşünmüyorum” dedi.

Kaynak: Yeni Şafak
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER